هشتمین کنگره بین المللی و هجدهمین همایش سالانه کلینیکال انکولوژی، از ۴ تا ۶ بهمن ۱۴۰۲ در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

دکتر  یاشا مخدومی رئیس شورای سیاستگزاری کنگره کلینیکال انکولوژی و رئیس انجمن علمی رادیو انکولوژی ایران، گفت: هشتمین کنگره بین المللی و هجدهمین همایش سالانه کلینیکال انکولوژی، فرصتی برای بهره مندی از دانش و تجارب ملی و بین المللی است.
وی افزود: با توجه به پیشرفت‌های چشمگیر و به روزرسانی دانش جهانی در درمان‌های سیستمیک (شامل ایمونوتراپی، تارگت تراپی، هورمون تراپی) و رادیوتراپی بیماران مبتلا به سرطان، نیاز به تبادل اطلاعات در این زمینه در بین همکاران، متخصصان، دستیاران و دانشجویان انکولوژی و دیگر رشته‌های مرتبط بیش از پیش احساس می‌شود. لذا این کنگره با هدف ارتقا دانش و مهارت گروه‌های تشخیصی درمانی سرطان، افزایش تعاملات بین رشته‌ای، آشنایی با دانش روزآمد دنیا در حوزه انکولوژی برگزار می‌شود.

مخدومی ادامه داد: در هشتمین کنگره بین المللی و هجدهمین همایش سالانه کلینیکال انکولوژی با توجه به تعدد و تنوع پانل ها و سخنرانی‌ها و با برنامه ریزی های انجام شده برای حضور رشته‌های مرتبط در سالن‌ها و کارگاه‌های جانبی، امکان حضور برای همکاران مختلف از متخصصان رادیوانکولوژی، متخصص زنان، فوق تخصص انکولوژی زنان، متخصص جراحی عمومی، فوق تخصص جراحی سرطان، متخصص اورولوژی، متخصص گوش و حلق و بینی، متخصص جراحی مغز و اعصاب، فوق تخصص گوارش و کبد، فوق تخصص هماتولوژی بزرگسالان، فوق تخصص هماتولوژی کودکان، کاردیوانکولوژی و بیماری‌های قلب و عروق، و دیگر اعضای تیم درمان مانند همکاران رشته‌های پرستاری، فیزیک پزشکی، رادیوبیولوژی و رادیوتراپی فراهم شده است و شاهد استقبال خوبی از تمامی رشته‌های مرتبط هستیم.

وی افزود: در راستای مأموریت ذاتی انجمن رادیوانکولوژی ایران مبنی بر ارتقای دانش بومی و توانمندسازی تیم درمان سرطان، تمام تلاش و برنامه ریزی ها بر این محور است که تازه‌ترین یافته‌های علمی در این کنگره تشریح شود.

مخدومی گفت: در طی سال‌های اخیر، با همت و تلاش تمامی دست اندرکاران و همچنین کمیته‌های علمی و اجرایی، بر کیفیت و کمیت برنامه‌های علمی کنگره افزوده شده و تلاش همگانی این است که مسیر برای دستیابی به اهداف ما از برگزاری برنامه‌های اینچنینی همچون تقویت و توسعه روابط علمی در سطح ملی و بین المللی برای ارتقای مدیریت بیماری سرطان هموارتر گردد. حضور دستیاران جوان در کنار اساتید زبده و فرهیخته این رشته و تیم تشخیص و درمان سرطان در هشتمین کنگره بین المللی و هجدهمین همایش سالانه کلینیکال انکولوژی، فضا را برای تلفیق دانش روز دنیا و تجربه زیسته همگان فراهم خواهد کرد.

وی افزود: امید که با تشخیص زودهنگام و دسترسی عادلانه به خدمات سلامت از جمله تشخیص و درمان سرطان، بروز این بیماری را در کشور به حداقل برسانیم.