سید محمد حسینی دبیر علمی هشتمین کنگره بین المللی و هجدهمین همایش سالانه کلینیکال انکولوژی گفت: در طی این سال‌ها، با همت و تلاش اعضای ادوار مختلف انجمن و همچنین کمیته‌های علمی و اجرایی، سال به سال بر کیفیت و کمیت برنامه‌های علمی کنگره افزوده شده و امروز با افتخار می‌توانیم اعلام کنیم که در بین کنگره‌های علمی که در ایران برگزار می‌شود این کنگره از شأن و منزلت بالایی برخوردار است.

وی افزود: یکی از اهداف مهم این کنگره توسعه درس آموخته‌ها و تجاربی است که از پیشرفت‌ها و نواوری هایی که در سال‌های اخیر در درمان‌های سیستمیک (شامل ایمونوتراپی، تارگت تراپی، هورمون تراپی) و رادیوتراپی بیماران مبتللا به سرطان حاصل شده است. از سوی دیگر دانش و مهارت در تشخیص و درمان سرطان همواره در حال تغییر است و یافته‌های جدید، ماحصل تلاش اندیشمندان و متخصصان داخلی و بین المللی نیازمند انتشار و به اشتراک گذاری با سایر جوامع علمی است بر این اساس، در این همایش شرایطی فراهم شده است که همگان با Personalized and Precision Medicine که هم اکنون در بسیاری از کشورهای پیشرفته در حال اجرا است و در طی چند سال آینده، ما نیز مواجهه بیشتری با این مفهوم خواهیم داشت، آشنا شوند.

حسینی ادامه داد: همچنین پیرو برنامه ریزی ها و هماهنگی‌های انجام شده طی نشست مشترکی که با ESTRO خواهیم داشت، تکنیک‌های جدید رادیوتراپی از جمله IMRT، VMAT، SRS و SBRT، با حضور اساتید و همکاران رادیوانکولوژیست داخلی تبیین و تشریح خواهد شد. در محور دیگری از این رویداد علمی برای آشنایی با جدیدترین تغییرات در درمان‌های سیستمیک بیماران، نشست مشترک با ESMO برگزار خواهد شد.

وی افزود: مقالات زیادی از سوی اساتید، متخصصان و دستیاران جوان برای دبیرخانه علمی کنگره ارسال شده که چندین سخنرانی و ۸۰ پوستر نیز در این برنامه منتشر خواهد شد.