دکتر نیما موسوی، دبیر کمیته اجرایی کنگره مطرح کرد: این کنگره بین المللی از  ۱۳ بهمن ماه آغاز و تا ۱۵ بهمن ماه مصادف با ۴ فوریه روز جهانی سرطان در هتل المپیک تهران برگزار می گردد. طی هماهنگی های انجام شده، در این کنگره سخنرانان داخلی و خارجی از کشورهایی چون انگلستان، آلمان، استرالیا، ترکیه و هم چنین سازمان بهداشت جهانی ارائه خواهند داشت.

وی افزود: از محورهای مهم برنامه امسال می توان به  سرطان پستان اشاره کرد که در چند سال اخیر به عنوان شایع ترین سرطان از سوی سازمان بهداشت جهانی گزارش شده است. با توجه به نگرانی در مورد کاهش سن ابتلا به سرطان، در این کنگره علمی به اهمیت تشخیص زودرس و هم چنین چالش های درمانی در بیماران جوان مبتلا به سرطان پستان پرداخته شده است.

دکتر موسوی گفت:سرطان های دستگاه گوارش نیز در دو پنل جداگانه دستگاه گوارش فوقانی و تحتانی در این کنگره مورد بررسی قرار گرفته و تازه ها مرور خواهد شد. با توجه به اهمیت عفونت های ویروسی در سرطان های سر و گردن این موضوع نیز در برنامه امسال گنجانده شده است.

وی افزود: در قسمت کنگره فیزیک پزشکی، تکنولوژی پرتودرمانی و رادیوبیولوژی،  برنامه جامعی مشتمل بر سخنرانی، پانل پرسش و پاسخ و هم چنین ۶ کارگاه برای علاقه مندان برگزار خواهد شد. کنگره پرستاری انکولوژی نیز در سالن مجزا با محوریت مراقبت های تسکینی و کنترل درد در بیماران مبتلا به سرطان برگزار می گردد.

دکتر نیماموسوی در ادامه با تشریح اهداف کنگره گفت: امید است تا برگزاری این کنگره فرصت مناسبی برای انتقال دانش و تبادل تجربیات علمی میان متخصصین داخلی و خارجی فراهم کند و بتواند گامی هر چند کوچک برای ارتقای کیفیت خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران مبتلا به سرطان در کشور عزیزمان ایران باشد.