دکتر سالک، دبیر علمی هفتمین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی نیز اعلام کرد: طبق روال چندین سال گذشته، کنگره امسال در تاریخ ۱۳ تا ۱۵ بهمن ماه و همزمان با روز جهانی مبارزه با سرطان برگزار خواهد شد.

دبیر علمی کنگره، هدف از برگزاری سالانه این کنگره بین المللی را رشد همکاری های علمی و عملیاتی بین متخصصان این رشته در ایران و جهان و سایر پزشکان و همکاران رشته های تخصصی بالینی به ویژه رادیوانکولوژی با دیگر رشته ها از جمله فیزیک پزشکی، تکنولوژی پرتودرمانی و پرستاری در جهت بهبود و تفاهم بین رشته ای و توسعه همکاری در بخش های مختلف عنوان کرد و ادامه داد: سعی شده برنامه ریزی ها برای برنامه علمی به گونه ای باشد که مروری بر موضوعات و یافته های مهم رشته با سخنرانی های علمی از متخصصان پیش کسوت و جوان ایران و جهان داشته باشیم.

دکتر سالک افزود: در این کنگره تازه های علمی که در طی سال های اخیر و بر اساس مطالعات مهم بالینی دنیا به دست آمده که نقشی تاثیرگذار در تغییر عملکرد تشخیصی و درمانی متخصصان و کارشناسان و پرستاران رادیو آنکولوژی در ایران دارد، ارائه خواهد شد. همچنین برنامه ریزی شده است که بازبینی استاندارد عملکرد متخصصین با استفاده از  مرور کیس هایی که در پنل ها مطرح خواهد شد و همین طور بیان چالش ها و راهکارهای مبتنی بر شواهد، انجام شود.

دبیر علمی کنگره گفت: تبیین نقش سایر متخصصان و همکاران در دیگر رشته های علوم پزشکی و همچنین تعمیق همکاری های چند جانبه در کنگره مورد نظر هست که امیدواریم در انتهای برنامه به این هدف دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: در این کنگره سعی کرده ایم که محیط مناسب و علمی برای حضور فعالیت شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی که با عرضه ی داروها و تجهیزات مورد نیاز متخصصان این رشته، سبب آشنایی آنها با تازه های علمی در این بخش ها می شوند فراهم کنیم که تمامی این برنامه ها نهایتا به پیشبرد اهداف رشته و انجمن در بهبود ارائه خدمات پزشکی مورد نیاز به مردم و بیماران در کشور کمک خواهد کرد.