کنگره انجمن مدیکال انکولوژی اروپا در حوزه آسیا و اقیانوسیه برگزار شد

کنگره انجمن مدیکال انکولوژی اروپا (ESMO) در حوزه آسیا و اقیانوسیه (ESMO Asia-Pacific )، از تاریخ ۲ تا ۴ دسامبر سال جاری میلادی ( ۱۱ تا ۱۳ آذر ۱۴۰۱) در کشور سنگاپور برگزار شد.
آخرین پیشرفت ها در حیطه انکولوژی در قالب برنامه های آموزشی و علمی متنوع از قبیل سمینار، پوستر، جلسات آموزشی گروهی و فردی و نیز سمپوزیوم های اقماری ارائه گردید.
در کنار برگزاری پنل های تخصصی پیرامون مدیریت درمان انواع تومورها، جلساتی پیرامون پرتودرمانی سرطان و هم چنین مراقبت های سرطان و راهبردهای موجود و پیش رو در منطقه آسیا و اقیانوسیه برگزار و دستاوردهای جدید صنعت درمان و دارو به نمایش درآمد.
شایان ذکر است تمرکز بیشتر پنل ها در کنگره جاری، بر موضوعات کووید ۱۹، درمان های نوین سرطان، ایمونولوژی تومور، ایمونوتراپی و درمان های حمایتی و تسکینی بیماران مبتلا به سرطان غیرقابل علاج بود. از جمله جلسات مهم این کنگره می توان به تازه های ایمنوتراپی که جز مهم‌ترین مباحث روز انکولوژی می‌باشد و همچنین تجربیات درمان سرطان در دوران Covid-19 اشاره کرد.
شایان ذکر است انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران در این گردهمایی مشارکت فعال بصورت برپایی غرفه و ارائه مقاله در قالب پوستر داشته و از رییس انجمن نیز تقدیر به عمل آمد.