نشست سالانه “انجمن کلینیکال انکولوژی امریکا” (ASCO) در حال برگزاری است و روز آخر خود را می گذراند.
اولین نشت انجمن کلینیکال انکولوژی امریکا پس از کنترل پاندمی کووید و به دو صورت آنلاین و حضوری از تاریخ ۳ تا ۷ ژوئن ۲۰۲۲ (۱۳ تا ۱۷ خرداد ۱۴۰۱) برگزار می شود.
موضوع اصلی نشست امسال که توسط رئیس انجمن کلینیکال انکولوژی امریکا، دکتر Everett E.Vokes تشریح شد، “پیشبرد مراقبت عادلانه سرطان از طریق نوآوری” است که شرکت کنندگان را به دانش اندوزی و انتشار درس آموخته ها پیرامون نوآوری های حوزه سرطان تشویق می کند. استفاده از فناوری های نوین برای کشف راه حل های جدید تشخیص و درمان سرطان و ارتقای کیفیت زندگی مبتلایان به سرطان بسیار ضروری و حیاتی بوده و مورد توجه دولت ها قرار گرفته است.
مراسم گشایش نشست سال ۲۰۲۲، روز شنبه ۴ ژوئن با سخنرانی رئیس انجمن و سخنرانان مهمان انجام شد.
دکتر Vokes، رئیس انجمن کلینیکال انکولوژی امریکا با تاکید بر اهمیت توجه به نوآوری های حوزه سرطان تمامی کشورها، متخصصان، اساتید، اندیشمندان حوزه تشخیص و درمان سرطان را به کمک به ارتقای بین المللی دانش و فناوری این حوزه دعوت کرد.
وی ادامه داد که در سال جاری، بیش از ۶۰۰۰ چکیده مقاله به انجمن ارسال شده که پس از داوری علمی دقیق و طولانی مدت از بین آنها بیش از ۲۹۰۰ چکیده جهت ارائه در جلسات حضوری و ۲۲۰۰ چکیده جهت انتشار آنلاین انتخاب شدند. حجم، دسترسی و کیفیت ارائه ها در سال جاری نسبت به دوره های پیشین فوق العاده بوده است.

رئیس انجمن کلینیکال انکولوژی امریکا گفت: برنامه های مختلفی در طی این نشست علاوه بر ارائه های علمی انجام شده است که از آن ها می توان به جلسات case-based، سمپوزیوم های علمی، برنامه های آموزشی و … اشاره کرد.
وی ادامه داد در این نشست علمی تخصصی موضوعات جدید و مهمی همچون پیش سازهای سرطان، نابرابری های جهانی و ملی در مراقبت از سرطان، داروهای جدید انکولوژی، استراتژی های پیشبرد برابری در کارآزمایی های بالینی حوزه سرطان، سرطان و بیماری covid-19، بازبینی روش های انجام کارآزمایی های بالینی سرطان از طریق پزشکی از راه دور، غیرشخصی سازی طب (depersonalized medicine)، هوش مصنوعی در انکولوژی مطرح و مورد بحث قرار می گیرد.

روابط عمومی انجمن رادیوانکولوژی ایران
با همکاری کمیته های آموزش، بین الملل و دستیاری