دکتر سالک، دبیر علمی هفتمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی در مراسم افتتاحیه این رویداد گفت: هفتمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی را با افتخار آغاز می‌کنیم چرا که میزبان جمعی ارزشمند از همکارانی هستیم فرهیخته و عزیز که بزرگترین سرمایه انسانی انکولوژی این کشور هستند. در محیطی جمع شده ایم که چهارچوب درست علمی و اجرایی ان و تاسی از بزرگان و پیشکسوتان توانمند و پرچمداران کلینیکال انکولوژی ایران به صورت محکم و پایدار محیا شده که گریز از ان برای ما ناممکن است.

دکتر سالک ادامه داد: باعث افتخار بنده است که به عنوان دبیر این کنگره خوش آمد گوی چنین جمعی و در چنین محیطی باشم. امسال نیز همچون چند سال گذشته با دلگرمی شما همکاران و نیز پشتوانه هیات مدیره محترم انجمن و شرکت های دارویی و تجهیزاتی این سه روز را گرد هم خواهیم بود و فرصت شنیدن سخنرانی های علمی و گفت‌وگو درمورد موارد چالش برانگیز انکولوژی خواهیم داشت، اگرچه به صورت فشرده اما در محیطی گرم و دوستانه با آشنایی با دست‌آوردهای صنعتی و دارویی در زمینه انکولوژی در کشورمان، فرصتی بی نظیر است که هر سال در یک نوبت و در یک مدت زمان کوتاه برای ما فراهم می‌شود. پس قدر ان را می دانیم و هزینه های فراوان این گرد هم آمدن ها را در نظر داریم و از این امکان بیشترین استفاده را خواهیم برد.

وی افزود: انتظار داریم دستاورد این همایش، بالندگی علمی این رشته با تکیه بر داشته های ارزشمندی چون شما همکاران عزیز و یکپارچگی بیشتر با تعمیم دوستی و مودت میان ما باشد. امیدوارم حاصل تلاش همکارانم در انجمن و کمیته های علمی و اجرایی مورد توجه همکاران عزیز قرار بگیرد. هر کاستی وجود دارد بر ما خواهید بخشید به دور از اشتباه نبوده ایم. در پایان لازم می بینم که بار دیگر از تمام همکاران و انجمن و کمیته‌های علمی  و اجرایی سپاس گزاری کنم.