در اولین روز از نشست های تخصصی انکولوژی در کنگره جامعه جراحان ایران اساتید این حوزه تازه ترین یافته های خود را مطرح کرده و به بحث و تبادل نظر در این باره پرداختند‌. 

در قسمت اول برنامه اولین روز از نشست های تخصصی انکولوژی در کنگره جامعه جراحان ایران، دکتر پوریا عادلی، دبیر علمی کنگره انکولوژی ضمن خوش آمدگویی به مهمانان ابراز امیدواری کرد که این کنگره بتواند در ارتقاء سطح علمی شرکت کنندگان و دستیابی به تازه ترین یافته های علمی موثر باشد. 

اولین سخنران کنگره، دکتر محمدرضا خردمند بود که به تشریح ابعاد و اهمیت دانستنی های انتظامی پرداخت و ارتقاء آگاهی های حقوقی و انتظامی پزشکان را در پیشگیری از تشکیل بسیاری از پرونده های قضایی موثر دانست.

اولین پانل این روز با موضوع پرونده نویسی صحیح و معرفی کیس های انتظامی، توسط دکتر محمدرضا نوروزی آعاز شد و اعضای پانل را دکتر خلیل امیرزاده، دکتر محمدرضا خردمند، دکتر پوریا عادلی و دکتربابک عدلی تشکیل می دادند. در این پانل در خصوص برخی پرونده ها که نقص در پرونده نویسی مشکل ساز شده بود به صورت نمونه بحت و تبادل نظر شد.

قسمت دوم برنامه اولین روز از نشست های تخصصی انکولوژی در کنگره جامعه جراحان ایران، از ساعت ۱۴ ادامه پیدا کرد. هییت رییسه این بخش را دکتر مرتضی عطری و دکتر محمد هوشیاری برعهده داشتند. در این بخش دکتر مهسا کیانی  نیا ضمن تاکید بر اهمیت مدیریت درمان آگزیلا بعد از کموتراپی نئوادجوانت در سرطان پستان تجربه های خود در این حوزه را با حاضران به اشتراک گذاشت. 

در سومین سخنرانی دکتر فرید مرادیان به بررسی شیمی درمانی ادجوانت و نئوادجوانت در سرطان پستان پیشرفته پرداخت.

در دومین پانل این روز با عنوان دانستنی های مورد نیاز جراحان در تعامل با سایر گروه های تخصصی در تشخیص و درمان سرطان پستان که توسط جناب اقای دکتر محمدرضا حکیمیان عضو مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه اصفهان مدیریت می شد، در خصوص کیس های شایع سرطان پستان بحث و گفتگو انجام شد. 

در آیین نکوداشت برگزیدگان جراحی ایران، از زحمات جناب آقای دکتر سیاوش صحت فوق تخصص جراحی توراکس و عضو هیئت علمی اصفهان ، جناب آقای دکتر اسماعیل اکبری فوق تخصص جراحی پستان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جناب آقای دکتر رامش عمرانی پور فوق تخصص جراحی سرطان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به دلیل تلاش مستمر در عرصه آموزش پزشکی و درمان بیماران مبتلا به سرطان و پیشکسوت این عرصه تقدیر به عمل آمد.