,

چهل و سومین کنگره جامعه جراحان برگزار گردید .

ESMO ASIA2019

اعضای محترم انجمن می توانند مقالات خود را جهت کنگره ESMO ASIA2019  از طریق سایت ESMO ارسال نمائید به دو نفر از همکاران جوان که مقالات آنها پذیرفته شده است با تایید و معرفی انجمن از طریق ESMO گرنت ارائه خواهد شد .

اطلاعات بشتر  

Abstract submission deadlines

Deadline Date and time
Abstracts ۱۷ July 2019, ۱۸:۰۰ SGT (local Singapore Time) / 12:00 CEST (Central European Summer Time)
Late-breaking abstracts Final submission deadline* ۹ October 2019, ۱۸:۰۰ SGT (local Singapore time) / 12:00 CEST (Central European Summer Time
, ,

مرگ سالانه ۶۰ هزار نفر بر اثر سرطان در ایران

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران، دکتر محمدرضا قوام نصیری در آستانه برگزاری کنگره جامعه جراحان اظهار داشت: این آمار را می‌توان با تجهیز کشور به مراکز درمانی پیشرفته و آگاهی بیشتر مردم جهت تشخیص زودرس بیماری شان کاهش داد.
وی گفت: عدم آگاهی مردم نسبت به علائم سرطان و تحریم های دشمنان جهت جلوگیری از ورود دستگاه‌ های پیشرفته رادیوتراپی به کشور سبب تأخیر در تشخیص و درمان زودهنگام این بیماری می‌ شود.
قوام نصیری افزود: جدیدترین مباحث در حوزه رادیوانکولوژی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در کنگره جامعه جراحان که هجدهم تا بیست و دوم خرداد ماه سال جاری در تهران برگزار می ‌شود، مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: یافته های جدید در مورد انواع سرطان ها و درمان‌های نوین آن نیز توسط صاحب نظران مطرح می‌ شود. همچنین راه‌ های تشخیص زودرس سرطان و کاهش عوارض پس از درمان همچون شیمی درمانی و رادیوتراپی نیز ارائه خواهد شد.
رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی با اشاره به اینکه سرطان‌ های دستگاه گوارش همچون سرطان مری، معده و روده بزرگ همچنین سرطان ریه در سال‌ های اخیر مردم زیادی را در جهان درگیر کرده است، گفت: با استفاده از درمان های نوینی همچون ایمونوتراپی می توان اقدامات موثر و هدفمندتری را جهت کمک به این بیماران و درمان موفقیت‌آمیز شان انجام داد.
وی با اشاره به اینکه تشخیص بیماری سرطان در کشور ما نسبت به برخی کشورها بسیار با تأخیر است، گفت: مراجعه دیرهنگام بیماران و عدم آگاهی مردم نسبت به بیماری سرطان، سبب وقوع این مسئله شده است.

منبع

چهل و سومین کنگره سالیانه جامعه جراحان ایران

,

برگزاری اولین جلسه کنگره کلینیکال انکولوژی ۱۳۹۸

فایل محاسبه تعرفه خدمات رادیوتراپی سال ۱۳۹۸

توضیحات : در بخش دولتی ضریب ریالی کای حرفه ای کلیه خدمات برای سال ۳۸، ۹۵ هزار و ۲۰۰ ریال محاسبه می شود و ضریب ریالی کای فنی کلیه خدمات برای سال ۹۸، ۱۲ هزار ۶۰۰ ریال محاسبه می گردد .

در بخش خصوصی ضریب ریالی کای حرفه های خدمات تشخیصی درمانی کدهای ۷ و ۸ با علامت # مشخص شده ۲۱۶ هزار ریال.

ضریب ریالی کای فنی خدمات تشخیصی کدهای ۷ و ۸ با علامت # ۲۷۷ هزار رایل محاسبه می شود .

 

دریافت فایل 

ابتلا به سرطان سینه تمام زنان را تهدید می‌کند

گروه : اجتماعی

حوزه : سلامت

شماره : ۱۳۹۷۰۴۰۷۰۰۰۶۳۳

تاریخ : ۹۷/۰۴/۰۷ – ۱۵:۱۷

دبیر علمی همایش تازه‌های درمان سرطان پستان:ابتلا به سرطان سینه تمام زنان را تهدید می‌کند

دبیر علمی همایش تازه‌های درمان سرطان سینه با بیان اینکه ابتلا به سرطان سینه تمام زنان را تهدید می کند، تصریح کرد: حتی زنانی که هیچ یک از ریسک فاکتورهای ابتلا را ندارند در معرض خطر قرار دارند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، رباب انبیائی در همایش تازه های درمان سرطان سینه، گفت: امروزه درمان سرطان سینه بسیار گسترده شده است و درمان این بیماری شامل جراحی، شیمی درمانی، هورمون درمانی، تارگت درمانی و ایمون تراپی … است که بر اساس نوع تومور و میزان پیشرفت بیماری استفاده میشوند.

وی افزود: داروهای نوین آیمونو تراپی که البته برای عده خاصی ممکن است کمک کننده باشند، در تمام کشورهای دنیا از جمله کشور ما تحت پوشش بیمه نیست اما امید است با حمایت وزارت بهداشت و دولت این درمان ها راه به بیمه باز کنند.

این متخصص رادیوتراپی-انکولوژی درباره علل بروز سرطان سینه، افزود: عوامل متعددی از جمله تاخیر در فرزند دار شدن پس از ازدواج، کاهش فعالیت، عدم شیردهی به فرزند، مصرف الکل، استعمال دخانیات، قرار گرفتن در معرض اشعه، داشتن سابقه خانوادگی و … در احتمال بروز سرطان سینه نقش دارند اما نمی توان به صورت صد درصد یکی از عوامل را دلیل اصلی بروز سرطان دانست بلکه این عوامل صرفا می تواند تاثیرگذار باشد به همین دلیل به افراد به خصوص بانوان توصیه می شود پرهیز از این ریسک فاکتورها را رعایت کنند و برای غربالگری مراجعه کنند.

این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید براینکه ابتلا به سرطان سینه تمام زنان‌ را تهدید می کند، تصریح کرد: اگر فردی هیچ یک از ریسک فاکتورها را نداشته باشد، نمی تواند به صورت صد درصد از ابتلا به سرطان سینه در امان بماند زیرا بسیاری از فاکتورهای تاثیرگذار ، شناسایی و شناخته نشده اند.

دبیر علمی کنگره افزود: هم چنین زنان نباید بر این باور باشند که با شیردهی به فرزندانشان از گزند سرطان در امان می مانند زیرا ممکن است آنها صرفا با شیردهی از این ریسک فاکتور در امان باشد اما سایر عوامل در وی تاثیر گذارد.

انبیائی با بیان اینکه غرلباگری به موقع می تواند باعث کشف سرطان در مراحل بسیار اولیه شود ، خاطرنشان کرد: باید زنان با رسیدن به سن چهل سالگی به پزشک مراجعه و ماموگرافی انجام دهند. در هر سنی نیز باید با هر گونه شکی به سینه‌ها حتما به پزشک مراجعه کنند، یا اگر فاکتورهای خطر  ابتلا به سرطان را دارند، در زمان معین و زودتر قبل از سی سال ، تحت نظر پزشک باشند، با این کار می توان بیماری را در مراحل اولیه تشخیص داد.

دبیر علمی کنگره با بیان اینکه درمان سرطان سینه در کشور قابل انجام است، گفت: تمام روش های درمان سرطان سینه در دنیا به نحو احسنت و علمی در ایران انجام می شود بنا بر این نیازی به اعزام به خارج از کشور نداریم.

وی در خصوص آمار مبتلایان‌ به سرطان سینه در کشور، یادآور شد: این موضوع توسط مسئولان وزارت بهداشت اعلام و مورد بررسی قرار می گیرد اما به طور کلی می توان گفت متاسفانه علاوه براینکه راه های درمان و تشخیص پیشرفت داشته، شیوع آن در ایران گرچه کمتر از کشورهای غربی است ولی تعداد این بیماران در ایران کم نیست.

انتهای پیام/

 

سرطان با بالارفتن سن جمعیت در ایران روبه افزایش است

سرطان با بالارفتن سن جمعیت در ایران روبه افزایش است

تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سرطان در حال تبدیل شدن به معضل اصلی بهداشتی کشور است چرا که با بالارفتن سن جمعیت شیوع این بیماری نیز رو به افزایش گذاشته است.

کد خبر: ۸۳۱۸۵۶۵۱ | تاریخ خبر: ۰۷/۱۱/۱۳۹۷ – ۱۵:۷

به گزارش خبرنگار حوزه سلامت ایرنا از انجمن آنکولوژی، احمد عامری روز یکشنبه افزود: با توجه به اینکه افزایش سن یکی از فاکتورهای خطر بروز سرطان است و به دلیل سالمند شدن جمعیت ایران پیش‌بینی می‌شود پیک بزرگی از بیماری سرطان پیش رو باشد که البته می‌توان با اقدامات به موقع از بخشی از این بیماری پیشگیری کرد.
وی اظهار داشت: تحریم، کمبود بودجه و گرانی‌ها از جمله مشکلاتی بوده که درمان سرطان را با چالش مواجه کرده و در این شرایط تصمیم برخی از مسئولان به مشکلات دامن زده که اخلال در روند آموزشی از جمله این مسائل است.
عامری ادامه داد: رشته رادیوتراپی انکولوژی سابقه ۴۵ ساله داشته و یکی از رشته‌های سرطان‌شناسی و به روز بوده ولی مصوبات اخیر سبب ایجاد ابهاماتی برای پزشکان شده است.
به گفته وی، در نامه‌ای به وزارت بهداشت اساتید و صاحبنظران برجسته نظرات خود و مشکلات پیش‌رو را اعلام کرده، ولی متاسفانه اقدامی در این زمینه حاصل نشده است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: در سال ۹۲ دوره سه ساله رشته رادیوتراپی انکولوژی به تصمیم اساتید چهار ساله شد و اکنون پزشکان عمومی برای دریافت مدرک تخصص باید این دوره را در پنج سال بگذرانند و در واقع یکسال دیگر به این دوره افزوده شده و این در حالی بوده که یکسال اول این دوره پنج‌ساله افراد باید دوره‌های داخلی را طی کرده و این مساله مخالفت بسیاری از اساتید این رشته را به همراه داشته است.
وی با اشاره به اینکه افزایش دوره رشته رادیوتراپی انکولوژی از ۴ سال به ۵ سال سبب هدررفت بودجه‌های آموزشی می‌شود، گفت: هزینه‌های آموزش باید هدفمند باشد و مسائل پیش آمده دست و پای پزشکان را برای ارائه خدمات بسته است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: این مشکلات در حالی بوده که مسئولان معتقد به افزایش پزشک و سهمیه‌ها هستند و اکنون نیمی از پزشکان درمان‌گر سرطان با چالش مواجه شده‌اند و انگیزه خدمت‌رسانی در بسیاری از این افراد با اختلال مواجه است.
عامری افزود: وزارت بهداشت با تغییر نام رشته رادیوتراپی انکولوژی بدون تغییر در محتوای ۴۵ ساله آن درصدد خارج کردن بخش عظیمی از ارائه دهندگان خدمات به بیماران مبتلا به سرطان است که باید توسط مراجع بالاتر رسیدگی عاجل شود چرا که اعتماد پزشک و بیمار برای بسیاری از ارائه دهندگان خدمت در اقصی نقاط کشور در حال آسیب دیدن است و اگر فشار هیات مدیره انجمن رادیوتراپی انکولوژی نبود، نصف کشور امروز که روز اخر هفته پیشگیری از سرطان است با تعطیلی مواجه می شد.
به گزارش ایرنا، بروز سرطان در مردان و زنان به ترتیب ۱۵۷ و ۱۳۷ مورد در ۱۰۰ هزار نفر است، میزان بروز سرطان در زنان پایین‌تر از متوسط جهانی (۱۶۵ نفر در هر ۱۰۰هزار نفر) است. نکته قابل توجه این است که در ایران نیز همانند سایر کشورهای در حال توسعه، میزان شیوع سرطان در حال افزایش پنج تا هفت درصد است.
سرطان پستان، دهانه رحم، روده بزرگ، معده و تیروئید از شایع‌ترین سرطان‌ها بین زنان هستند. برای مثال احتمال بروز سرطان پستان در ۳۵ مورد در هر۱۰۰ هزار نفر وجود دارد.
اجتمام*۹۰۲۲*۱۱۹۳
انتهای پیام /*

۹۰ درصد مبتلایان به سرطان ریه سیگاری هستند

تهران- ایرنا- دبیر علمی سومین کنگره بین المللی آنکولوژی گفت: سرطان ریه به دلیل افزایش مصرف دخانیات رو به افزایش است به گونه ای که طبق آمارها ۹۰ درصد مبتلایان به سرطان ریه سیگاری هستند.

کد خبر: ۸۳۱۳۳۹۰۹ | تاریخ خبر: ۲۳/۰۹/۱۳۹۷ – ۱۱:۱۷

به گزارش خبرنگار حوزه سلامت ایرنا، پیام آزاده روز جمعه در نشست خبری سومین کنگره بین المللی آنکولوژی که قرار است از ۲۸ تا ۳۰ آذر ماه جاری در هتل المپیک تهران برگزار شود، با بیان اینکه شاهد روند رو به افزایش سرطان در کشور هستیم، افزود: سال گذشته سه هزار میلیارد تومان خرج بیماری سرطان در کشور شد.
وی با بیان اینکه سرطان سینه بیشترین هزینه درمان را در زنان دارد، اظهار داشت: روند سرطان در کشور رو به افزایش است و پیری جمعیت می تواند یکی از عوامل مهم این مساله باشد.
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه کرد: سرطان های ریه به دلیل افزایش مصرف دخانیات، روده به علت چاقی و تغذیه نادرست نیز از دیگر سرطان های شایع در کشور است.
به گفته آزاده، شایعترین و کشنده ترین سرطان در مردان، سرطان معده و شایعترین سرطان در زنان در ایران سرطان سینه است که روند رو به افزایش سن در بروز این نوع سرطان ها نقش بسزایی داشته است.
وی افزود: رادیوتراپی از روش های جدید در درمان سرطان است و امیدواریم وزارت بهداشت تجهیزات رادیوتراپی را در دسترس مراکز درمانی قرار دهد.
آزاده تصریح کرد: برای رسیدن به استانداردهای جهانی نیازمند تامین حدود ۱۰۰ دستگاه رادیوتراپی در کشور هستیم.
وی در ادامه به بحث شیمی درمانی اشاره کرد و گفت: به دلیل کمبود دستگاه رادیوتراپی و کم بودن متخصصان حوزه سرطان، شیمی درمانی در کشور بیشتر استفاده می شود.
سومین همایش بین المللی آنکولوژی ۲۸ تا ۳۰ آذر در هتل المپیک برگزار می شود.
اجتمام* ۹۰۲۲*۱۸۳۴
انتهای پیام /*